+ Ana Sayfam Yap     + Sık Kullanılanlara Ekle     + Firma Girişi  
Ana Sayfa Haberler Firma Rehberi Şehir Pazarı Emlak İlanlar Araba Fikir Köşesi Fotoğraf Şehir Rehberi İletişim
 
   VAHYİN PENCERESİNDEN
  Hasan SUNGUR
   GÜL YETİŞTİREN ADAM
  Yakup ŞEKER
   BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHÎM
  ERHAN KARAOĞLAN
   GÜNÜN YORUMU
  EDİBALİ YORULMAZ
   EĞİTİMCİ GÖZÜYLE
  ALİ YALÇIN
   SAĞLIKLI YAŞAM UZMANINIZ
  HERBALİST LOKMAN GÜZEL
   REHBERİ KURAN OLAN
  RAMAZAN KAYAN
En Çok Okunan Haberler
 ANDIZ PEKMEZİ VE ANDIZIN YARARLARI
  İMAM HATİP LİSELERİ 9.SINIF DERS
 ANDIZ PEKMEZİ NASIL KULLANILIR
 ANDIZ PEKMEZİNİN YAPILIŞI
 Mersin, Erdemli'nin Tarihi Yerleri
 UHUD SAVAŞI/Bİ'Rİ MAUNA FACİASI
 HALK EĞİTİM MERKEZİNE USTA ÖĞRETİCİ
 ERDEMLİ GÜRBÜZ HALI YIKAMA
 700.YIL ANADOLU LİSESİ YENİ BİNASI
 AFYON ÇINAR TERMAL OTELE BEDAVA...
En Çok Yorumlanan Haberler
 ANDIZ PEKMEZİ VE ANDIZIN YARARLARI
  İMAM HATİP LİSELERİ 9.SINIF DERS
 ERDEMLİ İÇİN EN GÜÇLÜ ADAY BADAS
 AFYON ÇINAR TERMAL OTELE BEDAVA...
 Mersin, Erdemli'nin Tarihi Yerleri
 ERDEMLİ LİDERİNİ BEKLİYOR
 HALİT ÇORTUL ERDEMLİ İLÇE BAŞKANI
 ERDEMLİ GÜRBÜZ HALI YIKAMA
 HALİL METİK YENİDEN BAŞKAN
 İMAM-HATİPLİ ÖĞRENCİ KALBİNE YENİL.
 İMAM-HATİPLİ ÖĞRENCİ KALBİNE YENİL.
 ÇOK DAHA GÜÇLÜ GELİYOR
 Erdemli'de Dondurma show
 İşsizlere İş
 ERDEMLİ MHP AVGADIDA MİTİNG YAPTI
 Erdemli Köy Turnuvası
 AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI İSTİFA ETTİ
 İmam Hatip Liseleri
 ERDEMLİ %51 "EVET" DİYECEK
 MERSİN MASA TENİSİ ANTRENÖRLÜK KURS
 ERDEMLİ HALKINA MÜJDE...
 2012 KPSS SORU VE CEVAPLARI
 ERDEMLİDE TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ
 ASİL OTO VE HALI YIKAMA ERDEMLİ
 Erdemli İçin Acı Kayıp
 EĞİTİM BİR SEN 24 KASIMI KUTLADI
 700.YIL ANADOLU LİSESİ YENİ BİNASI
 YAZ SİL NEON TABELA BAYİLİĞİ
 EN KARİZMATİK LİDER SAYIN BADAS
 MOTORİNDE ŞOK İNDİRİM
 ÜNİVERSİTE SINAVINA BAŞVURULAR
 UHUD SAVAŞI/Bİ'Rİ MAUNA FACİASI
 Genç Girişimciler Çığır Açıyor
 Erdemli'de İnşaatan Düşen İşçi
 TATİLİNİZ KABUSA DÖNÜŞMESİN
 ERDEMLİ UĞRAK TANTUNİ/ALO TANTUNİ
 Elvanlı İÖO Türkiye Finalinde
 ERDEMLİ SANAYİCİLERİ ÇANAKKALEDE
 MHP İLÇE BAŞKANI BEKİR ÖZSU...
 MEB, ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SINAVI YAPACAK
 Erdemli'de Sera Üzümü
 

Erdemli Müftüsü Huzurevi Ziyareti

ERDEMLİ MÜFTÜSÜ MUSTAFA TOPAL HUZUREVİNİ ZİYARET EDEREK YAŞLILARA GÜL DAĞITTI SOHBET ETTİ 18.04.2010
 

 

ERDEMLİ MÜFTÜLÜĞÜNDEN HUZUREVİNE KUTLU DOĞUM ZİYARETİ
 
 
Erdemli Müftüsü Mustafa Topal, Kutlu Doğum Haftası nedeni ile Erdemli Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret etti. Yaşlıların ellerini öpüp birer gül veren Topal, yaşlılarla bir süre sohbet etti.
 
Huzurevi Müdürü Halim Ünal’dan bilgi alan Erdemli Müftüsü Mustafa Topal, yaşlılarla sohbetinde Peygamber efendimizin hayatından kesitler anlattı.
 
Yüce yaradan sevgili Peygamberimizi bizlerin İslam’la müşerref olması için dünyaya getirdi diyen Topal, ‘’Yüce Allah çok sevdiği habibi yüzü suyu hürmetine bizleri dünyaya getirdi ve en güzel nimetlerle buluşturdu. Allah’a hakiki kul, Peygamber Efendimize de ümmet olabilmek için bizler de çok dua ve niyazda bulunmamız gerekiyor.
 
İşte duaların geri çevrilmediği kılınan namazların kabul olduğu öyle bir hafta içindeyiz ki o da sevgili peygamberimizin doğum kutlu doğum haftasıdır’’ dedi.
 
Bilindiği üzere gül; edebiyatımızda Peygamber Efendimizin rumuzu olarak kullanıldığını vurgulayan Topal, ‘’Diyanet İşleri Başkanlığı hem Peygamberimizi anmak, hem de O’nun rahmet ve sevgi peygamberi olduğundan hareketle, içinde bulunduğumuz zor günlerde insanları bir sevgi hâlesi etrafında toplamak amacıyla “Bir Dal Gül Ver”kampanyası başlatmıştır. Bizlerde imkanlar ölçüsünde güzel Erdemlimiz de insanlarımıza 10 bin gün dağıtma hedefindeyiz’’ dedi.  

Dünyanın yeni yapılanma ve arayışlar içerisine girdiği; bunalımlardan kurtulmanın yollarını aradığı şu günlerde, sıkıntının, kaosun, huzursuzluğun panzehiri olan sevginin gönüllerde yeşertilmesi bir mecburiyet olduğunu kaydeden topal konuşmasında şunları dile getirdi:
 
‘’Dünya sevgi üzerine kurulmuştur. Sevgi ve hoşgörü bütün problemlerin yegâne çözüm kaynağıdır. Sevgi en güzel ifadesini Gül’de bulur. Bu mânada, sevgisi bütün insanlığı kucaklayan Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.)’in doğum yıldönümünde bütün vatandaşlarımızın sevdiklerine bir dal gül vermesinin, insanımızın birbirine daha sıcak bakmasına vesile olacağı ve güzel bir hoşgörü ortamı yaratacağı inancındayız. Erdemli müftülüğü olarak biz de Erdemli Huzurevinde yaşlılarımıza bir dal gül vererek gayemize ulaşmaya çalışıyoruz bunun için buradayız.’’

Kutlu Doğum Haftası’nı Erdemliyi yeşil örtüsü ile bezeyen Talat Göktepe Çamlığında kutlayacağız diyen Erdemli Mütfüsü Mustafa Topal,  toplumun bütün kesimleri tarafından kabul görmesinin huzurunu yaşadıklarını dile getirerek, ‘’ Halkımızın, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle gerçekleştirilen etkinliklere gösterdiği teveccüh bizleri heyecanlandırmış, ileriye dönük daha kapsamlı faaliyetler gerçekleştirmeye sevketmiştir.
 
Daha önce de belirttiğim gibi Kutlu Doğum Haftası, milletimizin arzusu ve tarihi geleneği üzerine canlandırılmıştır. İlk sene sadece Ankara’da başlayan kutlama programları, bugün artık bütün Türkiye’ye, Türk dünyasına, Balkanlar’a, Kıbrıs’a ve Batı Avrupa ülkelerine yayılmış durumdadır. Milletimizin geniş alakasına mazhar olan Kutlu Doğum Haftaları, bilim, bilgi, kültür, sanat faaliyetleriyle dolu birer şölen haline gelmiştir. Kutlu Doğum Haftası, halkımızın istekleri ve destekleri doğrultusunda, bugünkü merhaleye gelmiştir. Çamlıkta ilk kez yörüklerin ağırlıkta olduğu bu beldede sevgili peygamberimize salatü selam göndereceğiz’’ dedi.
 
Toplumumuzda Peygamber sevgisinin ayrı bir yeri vardır diyen Topal, bu sözleri söylediğimde huzurevindeki yaşlılarımızın da heyecanlandığını görmekteyim diyerek, ‘’ Halkımızda kökleşmiş olan bu Peygamber sevgisi, Peygamber’i, insanı kâmil olarak hayatında örnek almaya yöneltmiştir. Kutlu Doğum Haftası’nı idrak etmekteki gayemizin, Yüce Peygamber Hz. Muhammed (s.a.s.)’in getirdiği yüce değerleri, evrensel prensipleri tüm insanlığa sunmak, bir barış ve hoşgörü ortamı oluşturmaktır.
 
Bu değerleri yalnızca Türk halkıyla paylaşmak elbetteki düşünülemez. Bu değerlerin dalga dalga tüm insanlığa yayılması, insanlığın kardeşlik duygularıyla bir sevgi etrafında toplanması, bir sevgi ve hoşgörü ortamının oluşturulması ana gayedir’’ şeklinde konuştu.
 
Huzurevine sık sık gelerek yaşlılarla sohbet edeceğini ifade eden Topal, ‘’Burada kalan insanlarımız tıpkı bir bebek gibidir. Burada evlattan ve yakınlarından ayrı sevgiye hoşgörüye muhtaçlar. Onları ziyaret edip dualarını almalıyız. Çünkü onların tek isteği var o da hatırlanmak ve kendilerini soran birilerinin bulunduğunu yakından hissetmeleridir’’ ifadesine yer verdi.
 
Bu haber 1387 defa okundu.

Arkadaşına Gönder
Yazdır
Habere Puan Ver
Bu habere henüz yorum yazılmamış.

Adınız Soyadınız


Yorumunuz
karakter daha yazabilirsiniz.
Anahtar Kelimeler :  ERDEMLİ  ERDEMLİ HUZUREVİ  ERDEMLİDEN HABER  ERDEMLİ REHBERİM  ERFDEMLİ MÜFTÜLÜĞÜ 


 
ikitelli halı yıkama
Copyright © ERDEMLİ FİRMA ve İLÇE REHBERİ 2009. Tüm Hakları Saklıdır.